W dniach 14-15 października oraz 18-19 listopada 2017 roku w Centrum Konferensyjno-Restauracyjnym "Krakowskie Przedmieście" w podkrakowskim Zabierzowie odbywały się rozgrywki III Ligi Seniorów. Brało w nich udział 8 drużyn: UKS "Goniec" Staniątki, MDK Bochnia, MKS MOS Wieliczka, PUKS "Karolina" Tarnów, TKKF "Drogowiec" Kraków, TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice, UKS przy SP nr 8 Chrzanów oraz Wisła II Kraków.
Nasza drużyna nie była faworytem, jej zadaniem było się utrzymać. Seniorsko-juniorski skład jednak sprawił niemałą niespodziankę, wygrywając całe rozgrywki z dorobkiem 12 punktów i uzyskał awans do rozgrywek w II Lidze Seniorów.
W skład drużyny weszli:
- Przemysław Święch- 4pkt z 7 partii
- Damian Bednarczyk- 7pkt z 7 partii
- Artur Łapczyński- 2pkt z 3 partii
- Stanisław Turecki- 0,5pkt z 1 partii
- Kamil Baryczka- 5,5pkt z 6 partii
- Filip Wnęk- 4,5 pkt z 7 partii
- Piotr Rainer- 1,5pkt z 4 partii
- Magdalena Budkiewicz- 4,5pkt z 7 partii
Ponadto Damian Bednarczyk wygrał rywalizację na II szachownicy. Wspomnieć też trzeba o znaczących wynikach rankingowych naszych zawodników i zyskach na rankingu FIDE.
Życzymy powodzenia w rozgrywkach drugoligowych!
Wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_5772/results.html?l=pl&tb=202_

Właśnie pojawiła się galeria zdjęć z tak udanych dla "Gońca" Mistrzostw Małopolski w szachach szybkich i aktywnych.
http://goniecstaniatki.pl/index.php/phoca-galery/category/7-mistrzostwa-malopolski-w-szachach-szybkich-i-blyskawicznych-2017
Przypomnijmy sobie te radosne chwile i dobre wyniki. Nasi medaliści to:
- Jakub Micuła- podwójne złoto
- Karol Kozak- podwójnie srebrny w grupie chłopców do lat 8 zarówno w szachach szybkich jak i błyskawicznych
- Gabriela Drozd- podwójnie srebrna w grupie dziewcząt do lat 8 w szachach szybkich jak i błyskawicznych
- Piotr Wnuk- złoty medal w szachach błyskawicznych oraz brązowy- w szachach szybkich
- Filip Wnęk- brązowy medal w szachach błyskawiczny i srebrny- w szachach szybkich
Ponadto drużyna z SP w Staniątkach 5 w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski do lat 12 i druga spośród drużyn szkolnych. Tuż za nią 6 miejsce zajęła nasza pierwsza drużyna klubowa.
Gratulacje!
Miniony weekend 11-12 listopada obfitował w tradycyjne, niepodległościowe zmagania szachowe, w któych czynnie uczestniczyli zawodnicy naszego klubu.
W Wieliczce odbywał się XV Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty, rozgrywany w dwóch grupach: chłopców i dziewcząt. W rozgrywkach dziewcząt uczestniczyło az 15 naszych zawodniczek. Zmagania zakończyły się zwycięstwem Zuzanny Kozickiej (6pkt). Na trzecim stopniu podium znalazła się jeszcze Katarzyna Zabłocka (5pkt). W pierwszej piątce zmieściły się jeszcze: Wiktoria Boćwińska (4 miejsce- 5pkt) i Julia Gaczoł (5 miejsce- 5pkt). W klasyfikacji do lat 8 najlepsza okazała się Gabriela Drozd, wyprzedzając Emilię Nowak oraz Natalię Dziża. Startowało 29 zawodniczek.
W turnieju chłopców najlepszy wynik osiągnął Michał Glaz, zajmując 9 miejsce z wynikiem 5pkt. Jakub Micuła zajął 13 miejsce, zdobywając 4,5pkt. W pierwszej dwudziestce zmieścili się jeszcze: Michał Zieliński (19 miejsce- 4pkt) i Karol Kozak (20 miejsce- 4pkt). W klasyfikacji do lat 8 dominowali nasi zawodnicy: Michał Glaz wyprzedził Jakuba Micuła oraz Karola Kozaka. Startowało 55 chłopców, w tym 11 znaszego klubu.

W Krakowie również odbywał się szachowy Turniej Niepodległości 11x11x11, organizowany przez KKSz Kraków. W guupie FIDE zaprezentowało się dwóch naszych zawodników. Filip Wnęk zdobył 6,5pkt, zajmując 18 miejsce. Piotr Rainer zgromadził 6pkt i był 33. Startowało 77 uczestników.
Od początku września br. prowadzę statystyki aktywności zawodników w turniejach szachowych. Liczba punktów uzależniona jest od liczby punktów zdobytych w zawodach i naliczana w następujący sposób:
- za zawody z tempem gry szachów klasycznych- 100% uzyskanych punktów
-za zawody z tempem gry szachów szybkich- 50% uzyskanych punktów
- za zawody blitza- 1pkt za całe zawody
Na ten moment podliczone są zawody od początku września z województwa małopolskiego oraz wybrane z innych województw jak np. Eliminacje Międzywojewódzkie Juniorów, Olimpiada Szkolna w Drzonkowie i Liga Szkolna w Mielcu.
Bardzo proszę o przesyłanie wyników zawodów poza województwa małopolskiego oraz spoza chessarbiter na mój adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wtedy zostaną doliczone punkty.
Czołówka klasyfikacji po zawodach październikowych:
1. KOZAK KAROL- 29pkt
2. MICUŁA JAKUB- 23pkt
3. GLAZ MICHAŁ- 22pkt
4. WNUK PIOTR- 19pkt
5. DROZD GABRIELA- 16pkt
6. GACZOŁ JULIA- 15pkt
7. DZIŻA NATALIA- 14pkt
8. NIZIOŁEK WERONIKA- 14pkt
9. BOĆWIŃSKA WIKTORIA- 13pkt
10. KOZICKA ZUZANNA- 13pkt
11. FELIKS AGNIESZKA- 13pkt
W związku z napiętym harmonogramem najważniejszych wydarzeń szachowych dla klubu oraz wyjazdami p. Kingi zmianie ulegnie grafik zajęć w maju. Co się będzie dało to odpracujemy w konkretnych terminach, część zajęć niestety przepadnie. Proszę o przychodzenie na zajęcia według poniższego grafiku.
W Szkole Podstawowej w Suchorabie wszystkie zajęcia majowe odbywają się według stałego harmonogramu. W czerwcu zajęcia w Suchorabie nie będą się już odbywać.
11-15 maja 2026 - zajęcia szachowe w przedszkolach i szkołach i klubie są odwołane
UWAGA - zajęcia w piątek 15 maja w klubie odbywają się normalnie
18 i 19 maja 2026 - zajęcia szkolne, przedszkolne i klubowe odbywają się według stałego harmonogramu
20-29 maja 2026 - zajęcia przedszkolne i szkolne są odwołane,
zajęcia klubowe (wtorek, środa i piątek) odbywają się według stałego harmonogramu
Dodatkowe terminy zajęć dla osób, które by sobie chciały odrobić:
18 maja 2026 - siedziba klubu w Staniątkach - I grupa od 16 do 17, II grupa od 17 do 18
1 czerwca 2026 - siedziba klubu w Staniątkach - I grupa od 16 do 17, II grupa od 17 do 18
Proszę o uregulowanie niezapłaconych składek. W razie pytań jestem do dyspozycji.
Kinga Siwek-Olaś
prezes UKS Goniec Staniątki
Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Suchorabie do uczestnictwa w zajęciach szachowych organizowanych w budynku szkoły przez UKS Goniec Staniątki. Będa się one odbywać raz w tygodniu.
Harmonogram zajęć:
klasy 0 - piątki - 13:35-14:20
klasy 1-3 oraz w miarę wolnych miejsc starsze - piątki - 12:45-13:30
Prowadzący: instruktor Michał Mirski
Płatność za zajęcia - semestralna składka klubowa w kwocie 150zł/semestr
I semestr - płatność do 15 października 2025
II semestr - płatność do 15 lutego 2026
Opłatę należy uiścić na numer konta UKS Goniec Staniątki: Małopolski Bank Spółdzielczy 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002 - w tytule należy wpisać imię i nazwisko uczestnika zajęć
W ramach opłaconej składki klubowej uczniowie mogą uczęszczać na inne zajęcia szachowe organizowane w siedzibie klubu w Staniątkach i Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach.
Osoby zainteresowane zgłaszają się przez formularz zgłoszeniowy
Informacji udziela Kinga Siwek-Olaś prezes UKS Goniec Staniątki tel. 695 664 871, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zajęcia wystartują 3 października 2025. Zapraszamy!!!
Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach szachowych, które organizuje UKS Goniec Staniątki w Szkole Podstawowej w Staniątkach. Zajęcia szachowe będą się odbywać raz w tygodniu - w piątki - według poniższego harmonogramu:

UKS "Goniec" Staniątki
Rok założenia 1972
Staniątki 315 - Dom Kultury
32-005 Niepołomice
NIP: 683-20-08-558
REGON: 350824796
MBS W Wieliczce o/Niepołomice
nr: 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002