• Goniec Staniątki - rok zał. 1972
    Goniec Staniątki - rok zał. 1972
  • Goniec Staniątki - rok zał. 1972
    Goniec Staniątki
  • Goniec Staniątki - Jubileusz 50-lecia
    Goniec Staniątki - Jubileusz 50-lecia
  • Goniec Staniątki - Jubileusz 50-lecia
    Goniec Staniątki
  • Goniec Staniątki - Wspierają nas
    Wspierają nas

W dniach 14-15 października oraz 18-19 listopada 2017 roku w Centrum Konferensyjno-Restauracyjnym "Krakowskie Przedmieście" w podkrakowskim Zabierzowie odbywały się rozgrywki III Ligi Seniorów. Brało w nich udział 8 drużyn: UKS "Goniec" Staniątki, MDK Bochnia, MKS MOS Wieliczka, PUKS "Karolina" Tarnów, TKKF "Drogowiec" Kraków, TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice, UKS przy SP nr 8 Chrzanów oraz Wisła II Kraków. 

Nasza drużyna nie była faworytem, jej zadaniem było się utrzymać. Seniorsko-juniorski skład jednak sprawił niemałą niespodziankę, wygrywając całe rozgrywki z dorobkiem 12 punktów i uzyskał awans do rozgrywek w II Lidze Seniorów. 

W skład drużyny weszli:

- Przemysław Święch- 4pkt z 7 partii

- Damian Bednarczyk- 7pkt z 7 partii

- Artur Łapczyński- 2pkt z 3 partii

- Stanisław Turecki- 0,5pkt z 1 partii

- Kamil Baryczka- 5,5pkt z 6 partii

- Filip Wnęk- 4,5 pkt z 7 partii

- Piotr Rainer- 1,5pkt z 4 partii

- Magdalena Budkiewicz- 4,5pkt z 7 partii

Ponadto Damian Bednarczyk wygrał rywalizację na II szachownicy. Wspomnieć też trzeba o znaczących wynikach rankingowych naszych zawodników i zyskach na rankingu FIDE.

Życzymy powodzenia w rozgrywkach drugoligowych!

Wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_5772/results.html?l=pl&tb=202_

 

 

 IMG 20171119 175409

 

 

Właśnie pojawiła się galeria zdjęć z tak udanych dla "Gońca" Mistrzostw Małopolski w szachach szybkich i aktywnych.

 

http://goniecstaniatki.pl/index.php/phoca-galery/category/7-mistrzostwa-malopolski-w-szachach-szybkich-i-blyskawicznych-2017

 

Przypomnijmy sobie te radosne chwile i dobre wyniki. Nasi medaliści to:

 

- Jakub Micuła- podwójne złoto

- Karol Kozak- podwójnie srebrny w grupie chłopców do lat 8 zarówno w szachach szybkich jak i błyskawicznych

- Gabriela Drozd- podwójnie srebrna w grupie dziewcząt do lat 8 w szachach szybkich jak i błyskawicznych

- Piotr Wnuk- złoty medal w szachach błyskawicznych oraz brązowy- w szachach szybkich

- Filip Wnęk- brązowy medal w szachach błyskawiczny i srebrny- w szachach szybkich

 

Ponadto drużyna z SP w Staniątkach 5 w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski do lat 12 i druga spośród drużyn szkolnych. Tuż za nią 6 miejsce zajęła nasza pierwsza drużyna klubowa. 

 

Gratulacje!

Miniony weekend 11-12 listopada obfitował w tradycyjne, niepodległościowe zmagania szachowe, w któych czynnie uczestniczyli zawodnicy naszego klubu. 

 

W Wieliczce odbywał się XV Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty, rozgrywany w dwóch grupach: chłopców i dziewcząt. W rozgrywkach dziewcząt uczestniczyło az 15 naszych zawodniczek. Zmagania zakończyły się zwycięstwem Zuzanny Kozickiej (6pkt). Na trzecim stopniu podium znalazła się jeszcze Katarzyna Zabłocka (5pkt). W pierwszej piątce zmieściły się jeszcze: Wiktoria Boćwińska (4 miejsce- 5pkt) i Julia Gaczoł (5 miejsce- 5pkt). W klasyfikacji do lat 8 najlepsza okazała się Gabriela Drozd, wyprzedzając Emilię Nowak oraz Natalię Dziża.  Startowało 29 zawodniczek.

W turnieju chłopców najlepszy wynik osiągnął Michał Glaz, zajmując 9 miejsce z wynikiem 5pkt. Jakub Micuła zajął 13 miejsce, zdobywając 4,5pkt. W pierwszej dwudziestce zmieścili się jeszcze: Michał Zieliński (19 miejsce- 4pkt) i Karol Kozak (20 miejsce- 4pkt). W klasyfikacji do lat 8 dominowali nasi zawodnicy: Michał Glaz wyprzedził Jakuba Micuła oraz Karola Kozaka. Startowało 55 chłopców, w tym 11  znaszego klubu. 

 

                                                                                                    

 

W Krakowie również odbywał się szachowy Turniej Niepodległości 11x11x11, organizowany przez KKSz Kraków. W guupie FIDE zaprezentowało się dwóch naszych zawodników. Filip Wnęk zdobył 6,5pkt, zajmując 18 miejsce. Piotr Rainer zgromadził 6pkt i był 33. Startowało 77 uczestników. 

 

Od początku września br. prowadzę statystyki aktywności zawodników w turniejach szachowych. Liczba punktów uzależniona jest od liczby punktów zdobytych w zawodach i naliczana w następujący sposób:

- za zawody z tempem gry szachów klasycznych- 100% uzyskanych punktów

-za zawody z tempem gry szachów szybkich- 50% uzyskanych punktów

- za zawody blitza- 1pkt za całe zawody

Na ten moment podliczone są zawody od początku września z województwa małopolskiego oraz wybrane z innych województw jak np. Eliminacje Międzywojewódzkie Juniorów, Olimpiada Szkolna w Drzonkowie i Liga Szkolna w Mielcu. 

Bardzo proszę o przesyłanie wyników zawodów poza województwa małopolskiego oraz spoza chessarbiter na mój adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wtedy zostaną doliczone punkty.

 

Czołówka klasyfikacji po zawodach październikowych:

1. KOZAK KAROL- 29pkt

2. MICUŁA JAKUB- 23pkt

3. GLAZ MICHAŁ- 22pkt

4. WNUK PIOTR- 19pkt

5. DROZD GABRIELA- 16pkt

6. GACZOŁ JULIA- 15pkt

7. DZIŻA NATALIA- 14pkt

8. NIZIOŁEK WERONIKA- 14pkt

9. BOĆWIŃSKA WIKTORIA- 13pkt

10. KOZICKA ZUZANNA- 13pkt

11. FELIKS AGNIESZKA- 13pkt

 

 

Harmonogram zajęć szachowych w maju 2026

W związku z napiętym harmonogramem najważniejszych wydarzeń szachowych  dla klubu oraz wyjazdami p. Kingi zmianie ulegnie grafik zajęć w maju. Co się będzie dało to odpracujemy w konkretnych terminach, część zajęć niestety przepadnie. Proszę o przychodzenie na zajęcia według poniższego grafiku.

W Szkole Podstawowej w Suchorabie wszystkie zajęcia majowe odbywają się według stałego harmonogramu. W czerwcu zajęcia w Suchorabie nie będą się już odbywać. 

11-15 maja 2026 - zajęcia szachowe w przedszkolach i szkołach i klubie są odwołane

UWAGA - zajęcia w piątek 15 maja w klubie odbywają się normalnie

18 i 19 maja 2026 - zajęcia szkolne, przedszkolne i klubowe odbywają się według stałego harmonogramu

20-29 maja 2026 - zajęcia przedszkolne i szkolne są odwołane,

                            zajęcia klubowe (wtorek, środa i piątek) odbywają się według stałego harmonogramu

Dodatkowe terminy zajęć dla osób, które by sobie chciały odrobić:

18 maja 2026 - siedziba klubu w Staniątkach - I grupa od 16 do 17, II grupa od 17 do 18

1 czerwca 2026 - siedziba klubu w Staniątkach - I grupa od 16 do 17, II grupa od 17 do 18

Proszę o uregulowanie niezapłaconych składek. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Kinga Siwek-Olaś

prezes UKS Goniec Staniątki

Zajęcia szachowe 2025/2026 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Suchorabie

Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Suchorabie do uczestnictwa w zajęciach szachowych organizowanych w budynku szkoły przez UKS Goniec Staniątki. Będa się one odbywać raz w tygodniu.

Harmonogram zajęć:

klasy 0 - piątki - 13:35-14:20

klasy 1-3 oraz w miarę wolnych miejsc starsze - piątki - 12:45-13:30

Prowadzący: instruktor Michał Mirski

Płatność za zajęcia - semestralna składka klubowa w kwocie 150zł/semestr

I semestr - płatność do 15 października 2025 

II semestr - płatność do 15 lutego 2026

Opłatę należy uiścić na numer konta UKS Goniec Staniątki: Małopolski Bank Spółdzielczy 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002 - w tytule należy wpisać imię i nazwisko uczestnika zajęć

W ramach opłaconej składki klubowej uczniowie mogą uczęszczać na inne zajęcia szachowe organizowane w siedzibie klubu w Staniątkach i Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach.

Osoby zainteresowane zgłaszają się przez formularz zgłoszeniowy

Informacji udziela Kinga Siwek-Olaś prezes UKS Goniec Staniątki tel. 695 664 871, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia wystartują 3 października 2025. Zapraszamy!!!

Zajęcia szachowe w Szkole Podstawowej w Staniątkach w roku szkolnym 2025/2026

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach szachowych, które organizuje UKS Goniec Staniątki w Szkole Podstawowej w Staniątkach. Zajęcia szachowe będą się odbywać raz w tygodniu - w piątki - według poniższego harmonogramu:

 
Klasy 0 - 13:40-14:25
Klasy 1 - 12:45-13:30
Klasy 2 i starsze - 14:30-16:00
 
 
Składka klubowa- I semestr- 150zł płatne do 15 października 2025 
Składka klubowa- II semestr- 150zł płatne do 15 lutego 2026
 
W ramach opłaconej składki klubowej można uczestniczyć bezpłatnie także w zajęciach, które organizuje UKS Goniec  Staniątki w siedzibie klubu oraz Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach:
 
wtorki - Laboratorium Aktywności Społecznej 15:30-16:15 
środy - siedziba klubu Dom Kultury w Staniątkach 14:45-15:15 (zerówki), 15:30-16:15 
 
Numer konta do wpłat: Małopolski Bank Spółdzielczy 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002 w tytule należy podać imię i nazwisko uczestnika zajęć
 
Zajęcia startują 19 września 2025. Prowadzący: Kinga Siwek-Olaś
 
Kontakt:
Kinga Siwek-Olaś- prezes- tel. 695664871, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Aktualności odnośnie działalności klubu można znaleźć na stronie internetowej: www.goniecstaniatki.pl
 
Zachęcamy także do śledzenia naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/klubszachowyGoniec oraz do dołączenia do grupy klubowej na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1949241678706308 gdzie pojawiają się aktualności z życia klubu i ogłoszenia.
 
Klub organizuje turnieje szachowe oraz wyjazdy na zawody szachowe - uczestnictwo w nich jest dobrowolne. Pozostałe zawody szachowe, których nie organizujemy można znaleźć w serwisach: www.chessarbiter.com oraz www.chessmanager.com 
 
 Zapraszamy!!!
 
Formularz zapisu na zajęcia: https://forms.gle/3LBuEBEXGYFbJ9J5A
 

 

UKS "Goniec" Staniątki

Rok założenia 1972

 

Staniątki 315 - Dom Kultury 

32-005 Niepołomice

 

NIP: 683-20-08-558

REGON: 350824796

 

MBS W Wieliczce o/Niepołomice

nr: 32 8619 0006 0060 0600 1687 0002